۰۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹شنبه تا ۵ شنبه 10:00 - 22:00
خرید ضایعات مس
خرید ضایعات مس

خرید ضایعات مس

برخی از افراد شاید محدوده استفاده و کاربرد این فلز گرانها را در حد محدودی بدانند.مثلا تولید ظروف مسی.این تنها یکی از کاربرد های فلز مس در زندگی روزمره ما میباشد.

قبل از آنکه به دلایل خرید ضایعات مس اشاره بکنیم خوب است کمی بیشتر در خصوص این فلز پرکاربرد بدانیم

مس یکی از  عناصر جدول تناوبی با نماد شیمیایی Cu است این نماد برگرفته شده از از واژهٔ لاتین cuprum است .

از ویژگی های این عنصرفلزی مانند دیگر فلزات شکل‌پذیری و رسانایی گرمایی و الکترونیکی بالای آن است.

فلز مس خالص، نرم و چکش خوار است بخشی از آن که در برابر هوای آزاد قرار دارد به دلیل ترکیب با اکسیژن هوا به رنگ قرمز مایل به نارنجی است.

 ترکیب‌های مس معمولاً به شکل نمک‌های مس (II) دیده می‌شوند، رنگ آبی یا سبز کانی‌هایی مانند آزوریت و فیروزه که از گذشته به عنوان گوهر دانسته می‌شدند ناشی از همین فلز است.

 از فلز مس در معماری ساختمانی و هنرهای تزئینی هم بهره برده می‌شود.

فلز مس را نیز جزء فلزات گران قیمت دسته بندی مینمایند و افراد بسیاری نوسانات قیمت این فلز را در بازار پیگیری مینمایند

در زیر میتوانید قیمت روز این فلز پرکاربرد را مشاهده نمایید.

کاربردهای گوناگون فلز مس

_ مصارف مس در ساختمان

از فلز مس برای لوله‌کشی آب سرد وگرم، مخازن آب گرم، پوشش بام، آب‌بندی  سطوح و حتی برای پوشش پشت بام ها استفاده میگردد. رسانایی بسیار خوب امواج الکتریکی فلز مس را به عنوان هادی الکتریسیته در

کابل های تلفن و برق پر کاربرد نموده است .البته هزینه این نوع کابل کشی بسیار بالا میباشد.

استفاده از مقدار اندکی از این فلز برای بهبود کفیت به فلزات دیگر برای اهداف مختلف مثل افزایش مقاومت در برابر پوسیدگی در فولاد سازه‌ای، سهولت کار با چدن و افزایش مقاومت در آلومینیم، یکی دیگر از کاربرد های این فلز گران بها میباشد.

برای ایجاد سطوح هادی ورقه نازکی از مس یا آلیاژهای آن به صورت آبکاری روی فلزات مختلف یا پلاستیک کشیده می‌شود و سطوح آن‌ها را هادی می‌نمایداین روش استفاده در صنعت کاربرد زیادی دارد.

جالب است بدانید که  از مس برای تهیه رنگ‌های شیشه و سرامیک نیز استفاده می‌شود.

یکی دیگر از کاربردهای فلز مس استفاده از نمک‌های مس برای محافظت چوب‌ها در سازه هایی است که برپایه چوب ساخته میشوند.

خرید ضایعات مس

خرید ضایعات مس یک موضوع بسیار مهم در ذهن بسیاری از افراد میباشد.

فلز مس را از معادن مس استخراج مینماید. معادن نامحدود نیستند! کاربردهای بسیار و عدم سهولت در تولید این نوع فلز و تجدید پذیری کم این نوع فلز ازوم بازیافت این فلز گران بها را افزایش میدهد.

خرید ضایعات مس در تهران و بسیاری از شهر های ایران امری مهم تلقی میگردد. شاید خرید ضایعات مس در اصفهان چشمگیر تر بنظر آید زیرا این شهر مهد تولید صنایع دستی بسیاری میباشد.از طریق بازتولید این فلز به صورت محصولات جدید باعث براورده شده نیاز صنایع و افراد و بهره برداری کمتر از معادن این فلز گران بها میگردد.

معادن و ذخایر خدادای در دل خاکهای کشور عزیزمان سهم آیندگان نیز هستند. با بازیافت بهینه آینده درخشان  را برای آیندگان رقم خواهیم زد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو